• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

2 BİN ÖĞRENCİNİN BURSU YATIRILDI

Sivas Valisi Davut Gül, ailesi Sivas’ta ikamet eden 5 bin lisans öğrencisine yönelik Sivas Hizmet Vakfı tarafından başlatılan “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” adlı burs kampanyasında 2 bin lisans öğrencisinin hesaplarına ilk bursların yatırıldığını bildirdi. Vali Gül bursların aylık 150 TL’den 8 ay süre ile toplamda bin 200 TL olarak öğrencilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Gül, başkanlığını yaptığı Sivas Hizmet Vakfı’nın farkındalık oluşturarak şehre hizmet anlamında farklı proje ve çalışmalara imza atarak ismini duyurmaya başladığını söyleyerek burs kampanyası ile başlayan sosyal, kültürel alanlarda yeni hedeflerinin olduğunu belirtti.

Sivas’ın gençlerine sahip çıkmak, eğitim hayatlarında bir nebze olsun katkı sunmak için burs kampanyasını başlattıklarını bildiren Gül, hayırseverlerin vakfa bağışta bulunduğu miktarın belli bir düzeye ulaşmasının ardından ilk ödemelerin öğrencilerin hesaplarına yatırıldığını söyledi.

İstatistiklerle burs

Sivas merkez ve ilçelerden on-line olarak 10-30 Eylül 2016 tarihleri arasında başvuruların alındığını ifade eden Gül, istatistiki olarak bazı rakamlar da paylaştı. Vali Gül, müracaat edenlerden 4 bin 122 kişinin Sivas nüfusuna kayıtlı olduğunu, bunlardan bin 401’inin ilçelerde ikamet ettiğini, 2 bin 541 kişinin Cumhuriyet Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü ayrıca başvuran gençlerden çoğunluğun 2 bin 578 kişi ile bayanlardan oluştuğunu ifade etti.

Kriterlere göre hakkaniyetli puanlama

İncelemelerin dikkat ve hassasiyetle yapıldığını, hakkaniyetle belirlenen kriterlere göre puanlamanın sistem üzerinden gerçekleştirilerek şeffaf bir yöntemle sıralamanın oluştuğunu dile getiren Gül, burs kampanyasına bağışta bulunan vatandaşların yatırdığı herbir miktarın vakfın internet sayfasından güncel olarak sürekli yayınlandığını belirtti.

Kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nın proje ortakları olduğunu sözlerine ekleyen Vali Gül; “Amacımız devlet eliyle dağıtılan bursların tek bir sistem üzerinden yürütülmesidir. Gençlerimizin eğitim hayatlarına katkı sunmayı hedefleyen projemizde şeffaflık ve hakkaniyeti ilke edindik. Gönül isterdi ki başvuran tüm öğrencilerimize burs verelim ancak gelen bağışlardan oluşan bütçemiz 2 bin öğrencimize bu imkanı tanıyabiliyor. Bağışlar gelmeye devam etmektedir, hayırsever hemşehrilerimiz, işadamlarımız ve Sivaslıların gençlerimize sahip çıkma adına yardımlarını sürdüreceğine inanıyor, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

15 Ağustos 2017 9199 okunma
Sivas Hizmet Vakfı

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

BURS ÖDEMELERİ YAPILIYOR

Siva Hizmet Vakfı’nın li an öğrencilere verdiği bur un ilk ödeme i yapıldı Aile i Siva ’ta ikâmet eden li an öğrencilerine, 3 yıldır verilen bur un, 2018-19 dönemine ait ilk...

Burs Sonuçları Belli Oldu

Siva Hizmet Vakfı tarafından li an öğrencilerine yönelik üçüncü yılında da devam eden ve bu yıl ilk defa Me lek Li e i öğrencilerine yönelik verilecek bur onuçları belli...

Sivaslılardan Öğrencilere Burs Desteği

Siva Vali i Davut Gül, Siva Hizmet Vakfı tarafından aile i Siva ’ta ikamet eden li an öğrencilerine yönelik verilen bur ların üçüncü yılında da devam edeceğini, başvuruların...

Burs Başvuruları Başladı

Siva Hizmet Vakfı tarafından aile i Siva 'ta ikamet eden 5 Bin Li an öğrenci ine yönelik Bur Kampanya ının 30 Eylül 2017 Cumarte i günü ona erecek olan başvuruları alınmaya...