• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Sivaslılardan Öğrencilere Burs Desteği

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Hizmet Vakfı tarafından ailesi Sivas’ta ikamet eden lisans öğrencilerine yönelik verilen bursların üçüncü yılında da devam edeceğini, başvuruların internet üzerinden 10 Eylül 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacağını söyledi.

Vali Gül başkanlığını yürüttüğü Sivas Hizmet Vakfı’nın, aylık 150 TL olmak üzere 8 ay süre ile öğrenci başına toplamda 1.200 TL öğrenim yardımında bulunacaklarını bildirerek, bu yıl ayrıca gençlerin mesleğe yönelmesini sağlamak amacıyla ildeki 2 Meslek Lisesinin birinci sınıfına kaydolan 500 öğrenciye de aynı şekilde burs verileceğini müjdeledi.

Gül, Sivas Hizmet Vakfı’nın “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor”, “5 Bin Lisans Öğrencisine Burs” kampanyasında, proje ortakları ve hayırseverlerin katkılarıyla geçtiğimiz iki yıl 2 bin lisans öğrencisine, Sivas’ta ilk defa uygulanan proje sonucu eğitim desteğinde bulunulduğunu kaydetti.

Başvurular 10-30 Eylül tarihleri arasında Bu yıl ki burs başvurularının 10-30 Eylül 2018 tarihleri arasında internet sayfası üzerinden alınacağı ve istenilen belgelerin, Sivas’ta vakfın İnönü Konağındaki merkezine, ilçelerde ise Kaymakamlıklara teslim edilebileceğini belirten Gül, şehit-gazi çocukları, engelliler, milli sporculara destek olunması amacıyla kontenjan ayrıldığını ifade etti.

Burs alanların değerlendirilmesinin başvuruda belirtilen kriterlere göre sistem üzerinden gerçekleştirildiği, şeffaflığın esas alındığı, burs alan öğrencilerin ve bağışta bulunan hayırseverlerin isimlerinin www.sivashizmetvakfi.org.tr sayfasında yayımlandığını kaydeden Gül, kampanya kapsamında; ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları başta olmak üzere, gençlere öğrenimleri süresince bir nebze de olsa yardım ederek, öğrencilere sahip çıkıp başarılı olmalarına katkı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Hayırseverlerin desteği bekleniyor Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şehirden ve ülkemizin farklı illerinde bulunan hayırseverlerin desteğini beklediklerinin altını çizen Gül; “Bu yıl da kamu kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, işadamlarımızı, esnaflarımızı ve hayırsever vatandaşlarımızı bu anlamlı ve güzel kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize el birliği ile sahip çıkmalı, destek olmalıyız” ifadelerini kullandı. Meslek liselerini teşvik amacıyla burs Gül açıklamasında bu yıl ayrıca gençlerin meslek sahibi olmasını desteklemek amacıyla Sivas Atatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Sivas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıt olan ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye de yıllık 1.200 TL burs ödeneceğini sözlerine ekledi.

08 Eylül 2018 24077 okunma
Sivas Hizmet Vakfı

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

BURS ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Siva Hizmet Vakfımız tarafından “Siva lılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor” adıyla düzenlenen online bur başvuruların ön değerlendirme onuçları neticelenmiştir  559 öğrencimize...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS

Siva Hizmet Vakfı, her yıl olduğu gibi bu ene de öğrencilere bur verecek Siva Hizmet Vakfı 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bur ba ın açıklama ı Tarihi Valilik Bina ı Vali Ahmet...

SİVAS HİZMET VAKFI YAYINLARI 

Hayat Ağacı Dergi i Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa ı Taş Bezemeleri Siva Sanayi Potan iyeli ve Yatırım Alanları Araştırma ı Siva İli Yeraltı Kaynaklarının Değerlendirilme ine...