• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Tut Elimden Projesi Örnek Olacak

Valimiz Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan’ın himayelerinde, Sivas Hizmet Vakfı’mızca yürütülecek olan ‘Tut Elimden Projesi’ hayata geçti.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı, öncelikle kırsalda bulunan eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden; akademik, güzel sanatlar ve spor alanındaki yetenekli ve/veya başarılı öğrencilerden, ailesinin maddi imkânsızlıkları ve/veya diğer nedenlerle eğitimlerine ara verecek veya eğitim hayatlarını bitirecek, yeteneklerini geliştiremeyecek bireylerin eğitimlerinin desteklenmesi konulu “Tut Elimden” Projesi Mart 2020 tarihinde tanıtıldı.

 “Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağlamayı Amaçlamaktayız”

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, proje ile kırsal kesimde yaşayan ve imkânı olmayan ailelerin yetenekli çocuklarına destek olunacağını ifade ederek, “Bu düşünceyle yola çıkarak, Tut Elimden Projesi’ni hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu felsefesine uygun bir şekilde, erken çocukluk döneminden başlayarak şehrimizin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi olan, dezavantajlı sosyo-ekonomik durumdaki başarılı ve yetenekli çocuklarımızın tespiti ve bu çocuklarımıza imkân tanımayı ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı amaçlamaktayız.” dedi.

Ülkelerin, geleceklerini iyi eğitilmiş insan gücü üzerine kuracaklarını vurgulayan Vali Ayhan, “İnsanları eğitebilmek kadar, belki de daha önemlisi, sıradan olmayan, yaşadığı topluma katabileceği değer potansiyeli daha yüksek olan yetenekli bireyleri ortaya çıkartmak ve eğitmektir. Yetenekli çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebilmelerine yönelik verilecek eğitimin yanı sıra, kendilerine uygun imkânların sağlanmasına da ihtiyaçları vardır. Bu çevre koşulları ve düzenlemeleri sağlanmadığında gelişimlerini sürdürmek mümkün olmayabilir.” ifadelerini kullandı.

“Yetenekli Çocukların Ülkemizin Geleceğine Katkılarını Destelemek İstiyoruz”

Yetenekli çocukların bilim ve sanat alanlarındaki potansiyellerini ortaya çıkarmak ve ülkemizin geleceğine katkılarını desteklemek istediklerini kaydeden Vali Ayhan, “Kendi varoluşlarını tam anlamıyla ortaya koyabilmelerini sağlamak için eğitimlerinde, yetiştirilmelerinde yeterli ilgi ve çaba gösterilmelidir. Çünkü bu çocuklar geleceğin fikir ve bilim adamları, liderleri, sanatçılarıdır ve insanlığa büyük katkılar sağlayabilirler. Bizler de bu çocuklarımıza destek olmak için ‘Tut Elimden Projesi’ni geliştirdik. Her ilçeden ve merkezden olmak üzere, kaymakamlıklarımız, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Sivas Hizmet Vakfı koordinesinde 30 öğrencimizi belirledik. Bugün sizlerle bir aradayız. Her koşulda yanınızda olacağımıza, elinizden tutacağımıza emin olabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

“Hayırseverlerimizden Gelecek Hayırları Öğrencilerimize Aktarıyoruz”

Sivas Hizmet Vakfı’nın temel misyonunun Sivaslı hayırsever vatandaşları bir arada toplamak olduğunu belirten Vali Ayhan, “Onlardan gelecek hayırları öğrencilerimize aktarıyoruz. Bu konuda kendilerini bilgilendirerek, her bir öğrencimize destek olmalarını istedik. Bugün de 30 öğrencimizin elinden tutuyoruz. Bu projeye destek olan hayırseverlerimize, kaymakamlarımıza, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Sivas Hizmet Vakfına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Programa Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak, ilçe milli eğitim müdürleri ve ‘Tut Elimden’ projesi öğrencileri katıldı.

 

21 Ocak 2021 1679 okunma ,
Sivas Hizmet Vakfı

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

BURS ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Siva Hizmet Vakfımız tarafından “Siva lılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor” adıyla düzenlenen online bur başvuruların ön değerlendirme onuçları neticelenmiştir  559 öğrencimize...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS

Siva Hizmet Vakfı, her yıl olduğu gibi bu ene de öğrencilere bur verecek Siva Hizmet Vakfı 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bur ba ın açıklama ı Tarihi Valilik Bina ı Vali Ahmet...

SİVAS HİZMET VAKFI YAYINLARI 

Hayat Ağacı Dergi i Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa ı Taş Bezemeleri Siva Sanayi Potan iyeli ve Yatırım Alanları Araştırma ı Siva İli Yeraltı Kaynaklarının Değerlendirilme ine...